Ako sa chrániť pred horúčavami

Ako sa chrániť pred horúčavami

Vlny horúčav sú stále častejšie. Je dôležité vedieť, ako konať, aby sme sa pred týmito nárastmi a poklesmi teplôt uchránili.

Je zrejmé, že stále viac domov alebo firiem staví na to, aby si v najhorúcejších mesiacoch užili príjemnú teplotu s dobrým klimatizačným vybavením, dnes existuje široká škála možností, ako pokryť všetky druhy priestorov a potrieb.

Vyhnite sa vychádzaniu do ulíc od 11 – 17 hodiny a nevynakladajte veľké fyzické úsilie, samozrejme žiadne športy, to je lepšie v skorých ranných hodinách alebo neskoro v noci.

Je nevyhnutné, aby sme používali ľahké, voľné oblečenie so svetlými farbami, ako aj ďalšie doplnky na ochranu hlavy a očí, bez toho, aby sme denne zabúdali na krémy na opaľovanie, aj keď nejdeme na pláž alebo k bazénu.

Naša strava by mala byť oveľa ľahšia, mala by zahŕňať viac ovocia a zeleniny, čerstvé, ľahké jedlá a častejšie. Vyhnite sa alkoholickým alebo horúcim nápojom a udržujte hydratáciu prírodnými šťavami a veľkým množstvom vody.

Doma musíme v skorých ranných hodinách vetrať, aby sme potom stiahli markízy alebo žalúzie a zatvorili okná, čím sa vyhneme vstupu tepla. Používanie klimatizácie sa musí vždy vykonávať správnym spôsobom a udržiavať konštantnú teplotu medzi 24 až 26 ° C alebo v žiadnom prípade neprekračovať rozdiel 12 ° C medzi exteriérom a interiérom.

Musíme mať na pamäti, že udržiavanie klimatizácie na príliš nízkych teplotách nielenže zvýši náš účet za energie, ale môže tiež ohroziť naše zdravie pri zimnici, podráždení hrdla a očí …

Žiadne komentáre

Komentáre sú zakazané.