Nástenné klimatizácie pre zdravý životný štýl

V lete teplo prekáža pri práci a oddychu v interiéri a nástenné klimatizácie Vivax sú účinným spôsobom, ako tento problém vyriešiť. Vytvoria komfortné podmienky v miestnosti, zlepšia klimatizáciu, aby ste mohli dýchať čerstvý a čistý vzduch.

Pri výbere klimatizácie pre váš domov alebo pracovisko si môžete byť istí, že vo vzduchu nebudú žiadne baktérie ani alergény a vaše pľúca zostanú zdravé.

Moderné klimatizácie vytvárajú priaznivú mikroklímu v miestnosti vďaka koncentrácii optimálnej hladiny kyslíka. Berú vzduch z ulice a čistia ho filtrami. Jemné prachové častice, zvyšky chemikálií a výfukové plyny sú eliminované. Zničia sa molekuly baktérií a vírusov, zmiznú nepríjemné pachy a miestnosť je nasýtená čistým vzduchom.

Ako klimatizácia ovplyvňuje ľudské zdravie

Práca nástenných klimatizácií má pozitívny vplyv na človeka. Tieto zariadenia sú špeciálne navrhnuté tak, aby ochladzovali vzduch a chránili ľudí pred prehriatím a prehriatím. Pohodlná vnútorná mikroklíma znižuje riziko komplikácií kardiovaskulárnych ochorení. Vzduch, ktorý vstupuje do bytu, obsahuje veľa alergénov – klimatizácia ho čistí, čím znižuje pravdepodobnosť alergických reakcií.

Vzduch dodávaný klimatizáciou je úplne bezpečný pre zdravie, musíte však sledovať prevádzku zariadenia a včas ho vyčistiť. Vo filtroch sa môžu hromadiť patogény, vírusy a alergény, preto je potrebné ich včas vymeniť. Kvôli nahromadenému kondenzátu môžu rásť baktérie a plesne, preto sa musíte uistiť, že ho klimatizácia včas odstráni.

Je možné ochorieť z prevádzky klimatizácie

Existuje stereotyp, že byť v miestnosti, kde funguje klimatizácia, môžete ochorieť. V skutočnosti to tak nie je. Príčinou chladu je nesprávne nastavenie klimatizácie, nie samotného zariadenia. Vírusy žijú dobre v podmienkach vysokej vlhkosti a nízkych teplôt. Ak nastavíte klimatizáciu na fúkanie príliš studeného vzduchu, chladné vírusy sa budú môcť v miestnosti šíriť rýchlejšie. V dôsledku toho sa telo musí chrániť pred stratou tepla zúžením ciev. Znižuje sa prietok krvi, najmä leukocytov, a tým sa oslabuje obranyschopnosť organizmu. Vplyvom príliš suchého vzduchu dochádza k vysušovaniu nosovej sliznice. Vďaka tomu je telo náchylnejšie na infekcie.

Aby ste z nástennej klimatizácie vyťažili maximum, musíte ju správne nastaviť. Toto zariadenie bude vaším nepostrádateľným pomocníkom v horúčavách a pomôže vám zostať zdravý čo najdlhšie.

Žiadne komentáre

Komentáre sú zakazané.