Pripravte klimatizáciu na jar

Pripravte klimatizáciu na jar

Jar je už oficiálne tu. Pripravte svoje bývanie na teplé dni a užívajte si horúčavu v pohodlí. Pripravte svoju klimatizáciu na prvé teplé dni práve teraz.

Pred uvedením do prevádzky skontrolujte vonkajšiu klimatizáciu. Ak udržiavate klimatizáciu v zimných mesiacoch zakrytú, pred použitím kryt odstráňte.

Zakrytie klimatizácie je skvelý spôsob, ako zabrániť, aby sa do jednotky, ktorá sa práve nepoužíva, nedostali nečistoty, lístie a iné.

Uistite sa, že je poistka alebo istič na elektrickom paneli v polohe „ON“. Niektorí majitelia domov radšej vypnú napájanie vonkajšej jednotky, aby nemohla v zime neúmyselne spustiť klimatizáciu.

Skontrolujte vzduchový filter na vnútornej jednotke. Znečistený vzduchový filter drasticky zníži účinnosť klimatizácie, pretože bojuje s cirkuláciou studeného vzduchu. Takto sa počas sezóny zvýšia vaše náklady na energiu a bude sa zbytočne zaťažovať vaše zariadenie.

Vypnite zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovače by mali byť inštalované tak, aby sa zabránilo ich činnosti počas prevádzky klimatizácie.

Servi klimatizácie na jar je dôležitý. Využite servis klimatizácie Vivax od profesionálov. To vedie k predĺženiu životnosti klimatizácie a jej efektívny chod.

Žiadne komentáre

Komentáre sú zakazané.